M. Sinkevičiaus kreipimasis į LSDP bičiulius

Mieli bičiuliai, kreipiuosi į Jus, kviesdamas permainoms, būtinoms mūsų partijai. Permainoms, grįstomis vienybe, bendra vizija, visus jungiančiu tikslu ir tikėjimu ateitimi, kurią tik mes patys galime sėkmingai susikurti.

Ką tik prasidėję 2017-ieji mums, socialdemokratams – ypatingi metai. Pirmą kartą partijos istorijoje tiesiogiai rinksime pirmininką. Vos keli mėnesiai – ir mūsų visų demokratiškas sprendimas lems, kas toliau vadovaus didžiausiai ir seniausiai politinei organizacijai Lietuvoje.

Esu dėkingas už jau ne vieno skyriaus išreikštą pasitikėjimą manimi. Tai skatina imtis atsakomybės ir veiksmų dėl mūsų organizacijos ateities.

Esu galutinai apsisprendęs dalyvauti partijos pirmininko rinkimuose. Tapti partijos pirmininku, kaip ir eiti kitas iki šiol patikėtas mero ar ministro pareigas, niekuomet nebuvo mano asmeninė ambicija. Greičiau – pasirinkimas prisiimti atsakomybę ten, kur mano patirtis ir turima kompetencija leistų inicijuoti reikšmingus pokyčius, kurių šiandien, kaip niekada anksčiau, tikimasi.

Matau ne vieną sritį, kurią savo veikloje, organizacinėje struktūroje ir politinėje programoje turėtume keisti, tobulinti ar reformuoti. Stebint politinius įvykius, į viešumą iškylančius mūsų vidinius nesutarimus, pasimetimą, kyla klausimas, ar išgyvename krizę? Net jei ir taip, krizė nėra katastrofa, iš jos galime daug ko išmokti, susitelkti ir sustiprėti. Ir visų pirma mano mintys krypsta į Jus – bičiulius, be kurių socialdemokratijos idėja jau seniai būtų palaidota. Šiandien vis dar esame ir privalome išlikti ta ašimi, kuri užtikrintų stiprios demokratijos, socialinio teisingumo ir lygybės principų įgyvendinimą.

Jei buvote suabejoję, kad mūsų vertybės praranda aktualumą ar yra nepakankamai ginamos, kviečiu abejones vyti šalin. Taip, dabar nėra lengvas metas mūsų partijai. Taip, mums reikia priimti nemažai rimtų sprendimų, kad galėtume ne tik dominuoti politiniame žemėlapyje, bet ir realizuoti kur kas kilnesnius – ateities Lietuvos, kaip demokratiškai, ekonomiškai ir socialiai tvirtos valstybės, formavimo tikslus.

Taip pat tikiu, kad kaip politinė bendruomenė turime labiau atsiversti, nebijoti naujų veidų ir idėjų. Vietoje partijos vadovybės sprendimų už uždarų durų kviečiu artimesniam dialogui tarpusavyje bei su visuomene.

Nelaimėjome 2016 m. Seimo rinkimų. Ir pradėjome patys save pliekti, bausti ir „laidoti“. Pamiršome, kad būti nugalėtiems ir pasiduoti – skirtingos sąvokos. Nelaimėjome. Bet ir pasiduoti nėra dėl ko. Visų žvilgsniai turi būti nukreipti į priekį – ten slypi visos mūsų galimybės.

Esame seniausia politinė organizacija Lietuvoje, neseniai minėjome LSDP 120-metį. Turime daug patirties, daug idėjų, daug minčių ir daug galimybių. Mes esame tie, kurie galime sukauptą patirtį ir idėjas panaudoti visų piliečių vilčių pateisinimui.

Tikiu, kad mūsų laukia naujas kelias, nauja kryptis, kurioje socialdemokratija, kaip progresyviausia politinė ir visuomeninė idėja, įgaus naujų veiklos formų ir krypčių, augins tvirtą pasitikėjimą valstybe, laisve, socialiniu teisingumu.

Dalyvauju rinkimuose į Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko postą, nes tvirtai tikiu mūsų partijos ateitimi, jos galimybėmis apsijungti bendram darbui, ne tik susigrąžinant visuomenės ar rinkėjų pasitikėjimą, bet ir politinės lyderystės pozicijas Lietuvoje. Tai turi būti mūsų tikslas, aukštesnis už bet kokias asmenines politines ambicijas. Mūsų tikslas – atkurti pasididžiavimą socialdemokratija ir jos vertybėmis, suvienyti bičiulius kairiųjų vertybių fone, šių vertybių perteikimui visuomenei. Kartu mes galime tai padaryti!

2017 sausio 17