Ūkio ministrui – „Ypatingojo vaikų draugo“ vardas

Jonavos Panerio pradinės mokyklos ketvirtokai galėjo pasimėgauti ypatingu dėmesiu. Tradicinę jų kūno kultūros pamoką pakeitė politikos pamoka, o nuolatinę mokytoją – Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius. Ir sunku pasakyti, kas stebino labiau – ar mero apsilankymas, ar vaikų drąsa ir kūrybiškumas. Nebuvo klausimo, į kurį ketvirtokai neturėtų atsakymo.

Įtvirtinus žinias apie Jonavos savivaldybę, jos darbus bei tikslus, buvo pereita prie ypatingai rimtos užduoties – tarybos posėdžio imitacijos žaidimo. Meras, kaip jam ir priklauso, vadovavo posėdžiui, o vaikai perėmė tarybos narių vaidmenis. Ir kokių tik pasiūlymų nebuvo pateikta! Pasigirdo raginimai Jonavoje atidaryti beglobių gyvūnų prieglaudą, prekybos ir pramogų centrą ar net zoologijos sodą. Tačiau tuomet ketvirtokai gavo dar vieną žinių dozę apie mokesčius, biudžeto sandarą ir tokį reiškinį, kaip deficitas. Pasirodo, sunkus tas politiko darbas, vienbalsiai sutarti nepavyksta, tačiau vis tiek reikia priimti sprendimus, o vėliau ir prisiimti atsakomybę už jų įgyvendinimą.

Buvo prieita ir prie asmeniškesnių temų. Kalbant apie svajonių profesiją, mokinių tarpe atsirado krepšininkas, mergaitė karininkė, „Aras“ išminuotojas. O M. Sinkevičius papasakojo apie savo vaikystės svajonę tapti futbolininku ir kaip dėl suprastėjusių pažymių, tėvų raginimu, jos teko atsisakyti. „Vadinasi, tėvai „sužlugdė“ mero svajonę“, – apgailestavo vaikai.

Aišku, buvo pateikta ir paprastesnių klausimų, kaip antai: „ar bus įrengtas apšvietimas krepšinio aikštelėje ir suoliukai prie pėsčiųjų tako? Koks buvo pagrindinis konkurentas ir „didžiausias priešas“ mero rinkimuose?! Kas užims mero vietą, kai jis išvažiuos dirbti ūkio ministru? Ar jis sugrįš gyventi į Jonavą?

Prieš atsisveikinant, meras pasižadėjo vaikams, kad vėl juos aplankys ir stengsis elgtis taip, kad jiems nebūtų gėda dėl tokio ministro.

Nepaisant to, kad esame kilę iš mažo miesto, visi galime tapti dideliais žmonėmis – tokia buvo pagrindinė susitikimo mintis.

2016 gruodžio 15